Dizajnovo dokonalé HLINÍKOVÉ dvere

Profilový systém Star vám umožní uspokojiť Vaše požiadavky na exkluzívny dizajn
a zároveň dosiahnúť požadované tepelnoizolačné vlastnosti pre pasívne a nizkoenergetické stavby.

Prečo si vybrať HLINÍKOVÉ dvere Star?

Pasívne stavby

Hliníkový systém Star najvyššieho štandardu je určený
v prvom rade pre pasívne domy a tiež pre rôzne druhy novostavieb.

Dokonalý dizajn

Presná výroba hliníkových profilov a kvalitná technológia ich spracovania umožňujú dosiahnuť esteticky veľmi dokonalé konštrukčné spojenia.

Veľké rozmery

Konštrukcia hliníkových vchodových dverí Star Vám dovoľuje naprojektovanie väčších rozmerov dverí, čo vo veľkej miere zvýhodňuje tento profil v modernej architektúre. 

Vlastnosti HLINÍKOVÝCH dverí Star

Tepelná izolácia


Systém Star ma výborné tepelnoizolačné vlastnosti vďaka prerušenému tepelnému mostu o šírke 45 mm, dvom druhom vypenenia izolačnou penou v oblasti pod izolačným sklom a v oblasti tepelného mostu a zaskleniu izolačným trojsklom. Spojenie vysoko kvalitného systému so širokou ponukou izolačných skiel sa postarajú nielen o pohodu v chladných dňoch, ale aj o šetrenie nákladov na Vaše bývanie. Star je tou najlepšou voľbou nielen pre pasívne a nízkoenergetické ale aj pre štandardné rodinné domy.

0,96
Prestupnosť tepla
dverami (U = 0,5)

45
Šírka prerušenia tepelného mostu (mm)

Vypenenie izolačnou penou

Priestupnosť tepla dverami.
nie iba profilom!

Pri posudzovaní tepelno-izolačných vlastností okien je rozhodujúca priestupnosť tepla dverami (Ud). Spája tepelno-izolačné vlastnosti profilového systému (Uf) a izolačného skla (Ug) resp. sendvičovej výplne (U), ktorého vlastnosti vo výraznej miere ovplyvňujú tepelnú izoláciu.

Prah s prerušeným
tepelným mostom

Pre zvýšenie tepelno izolačných vlastností dverového systému je v konštrukcii dverového rámu použitý prah s prerušeným tepelným mostom o výške 19 mm. Tento prah spĺňa požiadavky pre tzv. bezbariérový vstup.

Vplyv dvernej výplne
na izoláciu dverí

Jedným z veľmi dôležitých parametrov pre užitkové vlastností dverí je zloženie jadra dvernej výplne. Hrúbka jadra a zloženie vrstiev jadra má výrazný vplyv na tepelno-izolačné a statické vlastnosti dverí.

Bezpečnosť a komfort


Vaša bezpečnosť je pre nás prvoradá a preto do vchodových, bezpečnostných dverí Star montujeme kvalitné kovania a zámky G-U Secury Automatic.
V základnej výbave obsahujú dvere Star 3 uzatváracie body a štandardné dvojkrídelkové dverné závesy, ktoré sa však môžu vymeniť za elegantné skryté.

3
Bodové dverné zámky
G-U

Možnosť osadenia
skrytých dverných závesov

Dverný zámok G-U secury Automatic

Obyčajným uzavretím dverí zámok automaticky zabezpečí vaše obydlie voči násilnému vniknutiu. Tento zámok vieme opatriť automatickým otváraním pomocou odtlačku prsta, BlueTooth, číselným kódom alebo kľúčom od auta.

Elegantné skryté dverné závesy

Pre zákazníkov, ktorí majú radi čisté línie ponúkame dizajnovo dokonalé skryté kovanie. Toto moderné riešenie sa postará o čistý a elegantný dizajn, pri ktorom z interiérovej strany nie sú viditeľné žiadne závesy (pánty).

Dizajn

Dizajn vchodových dverí ovplyvňuje hlavne výber dekoračnej výplne. Pre hliníkové dvere Star je v ponuke široká škála štandardných vsadených výplní a pre najnáročnejších zákazníkov tiež exkluzívne výplne s prekrytým krídlom. Široká farebná škála RAL a škála 40 dekorov laminačných fólií Vám dáva obrovské množstvo dizajnových možností, či už pre moderne alebo klasicky vyzerajúci dom.

Brigitte / GFK

Barbora / GFK

Ester / GFK

Laura / GFK

Manon / GFK

Prekryté dverné výplne GFK

Exkluzívnym dizajnovým prvkom u dverných výplní sú inovatívne výplne s jednostranným prekrytím krídla. Predsadené výplne prekrývajú z exteriérovej strany dverné krídlo, čím dodávajú dverám výraznejší estetický vzhľad.

Štruktúrované farby RAL

Pre náročných zákazníkov, ktorí si potrpia na každý estetický detail, ponúkame jedinečný druh povrchovej úpravy - špeciálne štruktúrované odtiene RAL vhodné pre všetky druhy hliníkových profilov.

Elegantné skryté kovanie

Pre zákazníkov, ktorí majú radi čisté línie ponúkame dizajnovo dokonalé skryté kovanie. Toto moderné riešenie sa postará o čistý a elegantný dizajn, pri ktorom z interiérovej strany nie sú viditeľné žiadne závesy (pánty).

Farby laminácie

Alux DB

Anthrazitgrau Glatt

Grau Sandstruktur

Basaltgrau Glatt

Signalgrau

Cherry Blossom

Soft Cherry

Cherry Amaretto

Bergkiefer

Shogun AF/Nevada

Rustic Cherry

Irish Oak

Macoré

Eiche

Black Cherry

Lichtgrau

Weinrot

Moosgrun

Cremeweiss

Stahlblau

Quarzgrau

Dunkelrot

Weiss

Schwarzbraun

Schokobraun

Dunkelgrun

Grau

Winchester XA

Streifen Douglasie

Nussbaum

Golden Oak

Anthrazitgrau

Sapeli

Eiche Dunkel

Weiss Aluminium

Graphit Schwarz

Grau Aluminium

Thorium Grau

Prázdny
Prázdny
Prázdny
Prázdny

Stavebné rozmery


Moderná architektúra kladie čoraz vyššie nároky na veľkosť presklenia. Samotná hliníková konštrukcia umožňuje vyrobiť aj tieto typy dverí. Systém je stabilný aj pri použití ťažkého izolačného trojskla. Vďaka takýmto riešeniam je možné dopriať Vám tak viac slnka a pohody vo Vašom dome.

  90A
Stavebná hĺbka
(mm)

  70B
Pohľadová výška krídla
(mm)

Bezbariérový
prah

Statika

Hliníkové dvere poskytujú riešenie i tam, kde iné materiály nestačia. Vďaka mimoriadnej tvarovej stálosti sú spoľahlivým a prakticky nezničiteľným riešením všade tam kde je potrebné riešenie veľkých presklenných plôch.

Spevnené jadro výplne

V prostredí, kde nie je možné eliminovať priame pôsobenie poveternostných podmienok na vchodové dvere je vhodné použiť dvernú výplň s jadrom F. Dverná výplň s jadrom F eliminuje sily, ktorými výplň dokáže pôsobiť na krídlo pri namáhaní teplotnými rozdielmi.

Maximálne rozmery

Vďaka stabilnej konštrukcii hliníkového profilu Star  sme schopní vyrobiť jednokrídlové vchodové dvere Star v maximálnom rozmere 1,2x2,4m a dvojkrídlové vhdodové dvere v rozmere 2,5x2,4m.