Moderné riešenie pre objektovú výstavbu

Profilový systém Superial Vám umožní uspokojiť Vaše požiadavky na exkluzívny dizajn
a zároveň dosiahnúť požadované tepelnoizolačné vlastnosti pre výstavbu a rekonštrukcie budov vyššej triedy.
 

Prečo si vybrať HLINÍKOVÉ okná Superial?

objektová výstavba

Vhodné riešenie pre výstavby a rekonštrukcie stavieb bytových domov a administratívnych budov, kde súčasné stavebné riešenie nevyžaduje tie najvyššie tepelnoizolačné štandardy.

Dokonalý dizajn

Presná výroba hliníkových profilov a kvalitná technológia ich spracovania umožňujú dosiahnuť esteticky veľmi dokonalé konštrukčné spojenia.

Veľke presklenia budov

Konštrukcia hliníkových systémov umožňuje riešiť väčšie presklenia, čo ich vo veľkej miere zvýhodňuje pri moderných dizajnových riešeniach.

Vlastnosti HLINÍKOVÝCH okien Superial

Tepelná izolácia


Systém Superial má výborné tepelnoizolačné vlastnosti  vďaka prerušenému tepelnému mostu o šírke 34 mm, vypenením izolačnou penou v oblasti pod izolačným sklom a zaskleniu izolačným trojsklom. Spojenie vysoko kvalitného systému so širokou ponukou izolačných skiel sa postarajú nielen o pohodu v chladných dňoch, ale aj o šetrenie nákladov na Vaše bývanie.

od1,0
Prestupnosť tepla
oknom (Ug = 0,6 TGI)

34
Šírka prerušenia tepelného mostu (mm)

Vypenenie izolačnou penou

Priestupnosť tepla oknom.
nie iba profilom!

Pri posudzovaní tepelno-izolačných vlastností okien je rozhodujúca priestupnosť tepla oknom (Uw). Spája tepelno-izolačné vlastnosti profilového systému (Uf) a izolačného skla (Ug), ktorého vlastnosti vo výraznej miere ovplyvňujú tepelnú izoláciu.

Výška zasklievacej drážky
a orosovanie

Citlivým miestom izolačného skla je dištančný rámik. Jeho zloženie a hĺbka umiestnenia v profile môže vytvoriť tepelný most, čoho príčinou môže byť orosovanie skla po jeho obvode. Výška drážky zaisťuje optimálnu teplotu v oblasti zasklievacej lišty. Systém Eforte má výšku drážky 25 mm.

Izolačné sklá 


Sklenená výplň tvorí najväčšiu časť plochy oknaa preto má najväčší vplyv na tepelnú izoláciu okna ako celku. V súčasnosti je okrem tepelno-izolačných vlastností skiel dôležitý aj ďalší parameter a to svetelná priepustnosť skiel. Preto je veľmi dôležité nechať si odborne poradiť a vybrať to najvhodnejšie sklo pre Vaše pohodlie.

Komfort a bezpečnosť


Komfort a spoľahlivosť ovládania Vášho okna zabezpečuje kvalitné kovanie GU-Unijet CC. Ľahký chod kovania je zabezpečený pomocou inteligentných automatických čapov. Pre zvýšenie bezpečnosti je možné použiť  rôzne typy uzatváracích protikusov a bezpečnostné hríbové čapy. Taktiež je možné okná doplniť  o bezpečnostné sklá.

Poistka proti chybnej
manipulácii

100°
Maximálny uhol otvorenia okna

Kovanie G-U Unijet CC

Inteligentné automatické čapy sa samočinne prispôsobujú aktuálnej polohe krídla voči rámu, čo zaručuje ľahký chod kovania. Použitím rôznych typov uzatváracích protikusov je možné konfigurovať stupeň odolnosti voči vlámaniu. Všetky uzatváracie body sú vybavené bezpečnostnými hríbovými čapmi z ocele.

Bezpečnostné a zvukovoizolačné sklá

Bezpečnosť a komfort vie do veľkej miery ovplyvniť aj izolačné sklo. Preto Vám ponúkame bezpečnostné sklá, ktoré sú odolné voči rozbitiu, alebo rôzne druhy zvukovo-izolačných skiel, ktoré sú vhodné pre použitie v objektoch v blízkosti letísk, dialníc a pod.

Dizajn

Dizajn profilových systémov Superial  je jednoduchý, moderný a hlavne všetky profilové rady majú rovnaký tvar rámu a krídla. To umožňuje ich navzájom kombinovať bez toho, aby bol na prvý pohľad viditeľný nejaký rozdiel.

Široká farebná škála vzorkovníka RAL a 40 dekorov laminačných fólií dáva obrovské množstvo dizajnových možností, či už pre moderne alebo klasicky vyzerajúci dom.

Štruktúrované farby RAL

Pre náročných zákazníkov, ktorí si potrpia na každý estetický detail, ponúkame jedinečný druh povrchovej úpravy - špeciálne štruktúrované odtiene RAL vhodné pre všetky druhy hliníkových profilov.

Elegantné skryté kovanie

Dizajnovo dokonalé skryté kovanie GU-Unijet CC sa používa ako štandard pri výrobe okien Star. Toto moderné riešenie sa postará o čistý a elegantný dizajn, pri ktorom z interiérovej strany nie sú viditeľné žiadne závesy (pánty).

Dokonalý rohový spoj

Presná výroba hliníkových profilov a kvalitná technológia ich spracovania umožňujú prostredníctvom lepených spojov poistených rohovníkmi vytvoriť pevné ale hlavne esteticky veľmi dokonalé konštrukčné spojenia.

Farby laminácie

Alux DB

Anthrazitgrau Glatt

Grau Sandstruktur

Basaltgrau Glatt

Signalgrau

Cherry Blossom

Soft Cherry

Cherry Amaretto

Bergkiefer

Shogun AF/Nevada

Rustic Cherry

Irish Oak

Macoré

Eiche

Black Cherry

Lichtgrau

Weinrot

Moosgrun

Cremeweiss

Stahlblau

Quarzgrau

Dunkelrot

Weiss

Schwarzbraun

Schokobraun

Dunkelgrun

Grau

Winchester XA

Streifen Douglasie

Nussbaum

Golden Oak

Anthrazitgrau

Sapeli

Eiche Dunkel

Weiss Aluminium

Graphit Schwarz

Grau Aluminium

Thorium Grau

Prázdny
Prázdny
Prázdny
Prázdny

Stavebné rozmery


Moderná architektúra kladie čoraz vyššie nároky na veľkosť presklenia. Samotná hliníková konštrukcia umožňuje vyrobiť aj tieto typy okien. Systém je stabilný aj pri použití ťažkého izolačného trojskla. Vďaka takýmto riešeniam je možné dopriať Vám tak viac slnka a pohody vo Vašom dome.

  75A
Stavebná hĺbka
(mm)

  65B
Pohľadová výška rámu
(mm)

  58,1C
Pohľadová výška krídla
(mm)

Statika

Hliníkové okná poskytujú riešenie i tam, kde iné materiály nestačia. Vďaka mimoriadnej tvarovej stálosti sú spoľahlivým a prakticky nezničiteľným riešením všade tam kde je potrebné riešenie veľkých presklenných plôch. 

Pohľadové rozmery

Profilový systém Star ponúka rôzne pohľadové šírky profilov v závislosti na aký typ okna sú použité. Štandardný rám - 65mm, štandardné krídlo - 58,1mm, terasové krídlo - 78,1mm.