elegantné PLASTOVÉ dvere

Pasívne domy sú dnes prioritou číslo jeden. Preto architekti kladú čoraz väčší dôraz na to aby okná spĺňali požiadavky
na exkluzívny dizajn spojený s efektívnym znižovaním nákladov na bývanie.

Prečo si vybrať PLASTOVÉ dvere Eforte?

Pasívne stavby

Eforte je vďaka svojim vlastnostiam a konštrukcii ideálnou voľbou pre pasívny, nízkoenergetický a taktiež štandardný rodinný dom.

Exkluzívny dizajn

Jednoduchý a elegantný dizajn dverí Eforte dopĺňajú exkluzívne dverné výplne s prekrytým krídlom ale aj štandardné vsadené výplne, ktoré elegantne dotvoria vizuálnu stránku domu.

Pohodlie domova

Vysoko kvalitné kovanie spolu s bezpečnostným sklom sa postarajú o Vašu bezpečnosť pričom vďaka vlastnostiam zvukovo-izolačných skiel zabezpečíme Váš 100%-ný komfort.

Vlastnosti PLASTOVÝCH dverí Eforte

Tepelná izolácia


Každé plastové dvere Eforte sú konštruované tak, aby spĺňali tie najvyššie nároky na tepelnú izoláciu domu. Spojenie vysoko kvalitného systému so širokou ponukou izolačných skiel a dverných výplní sa postará nielen o pohodu v chladných dňoch, ale aj o šetrenie nákladov na Vaše bývanie. Eforte je tou najlepšou voľbou nielen pre pasívne ale aj pre štandardné rodinné domy.

0,92
Prestupnosť tepla
dverami (U = 0,6)

2
Celoobvodové
tesnenia

6/5
Komorový profil
(rám/krídlo)

Priestupnosť tepla dverami.
nie iba profilom!

Pri posudzovaní tepelno-izolačných vlastností okien je rozhodujúca priestupnosť tepla dverami (Ud). Spája tepelno-izolačné vlastnosti profilového systému (Uf) a izolačného skla (Ug) resp. sendvičovej výplne (U), ktorého vlastnosti vo výraznej miere ovplyvňujú tepelnú izoláciu.

Prah s prerušeným
tepelným mostom

Pre zvýšenie tepelno izolačných vlastností dverového systému je v konštrukcii dverového rámu použitý prah s prerušeným tepelným mostom o výške 19 mm. Tento prah spĺňa požiadavky pre tzv. bezbariérový vstup.

Vplyv dvernej výplne
na izoláciu dverí

Jedným z veľmi dôležitých parametrov pre užitkové vlastností dverí je zloženie jadra dvernej výplne. Hrúbka jadra a zloženie vrstiev jadra má výrazný vplyv na tepelno-izolačné a statické vlastnosti dverí.

Bezpečnosť a komfort


Vaša bezpečnosť je pre nás prvoradá a preto do vchodových, bezpečnostných dverí Eforte montujeme kvalitné kovania a zámky G-U Secury Automatic  a Maco Protect G-TS a Z-TS. V základnej výbave obsahujú 3 uzatváracie body a je možné ich doplniť o prídavný zámok alebo magnetický čap pre kontrolu uzatvárania. Funkčnosť a zároveň dizajn dverí dopĺňajú elegantné valcové závesy Dr.Hahn.

3
Bodové dverné zámky
G-U a Maco

Možnosť opatrenia
magnetickým čapom

Valcové závesy
Dr.Hahn KT-RN

Dverný zámok
G-U secury Automatic

Obyčajným uzavretím dverí zámok automaticky zabezpečí vaše obydlie voči násilnému vniknutiu. Tento zámok vieme opatriť automatickým otváraním pomocou odtlačku prsta, BlueTooth, číselným kódom alebo kľúčom od auta.

Dverný Zámok
Maco Protect G-TS a Z-TS

Vďaka možnosti výberu medzi bezpečnostnými hákmi, tŕňami alebo ich kombináciou, poskytujú tieto zámky vynikajúce bezpečnostné vlastnosti. Oba zámky je možné opatriť bezpečnostným magnetickým čapom pre kontrolu uzavretia dverí.

Valcové dverné závesy
Dr. Hahn

Pre dvere Eforte s prekrytým krídlom používame elegantné valcové závesy Dr.Hahn KT-RN. Ich elegantný valcovitý tvar umocňuje dizajnovú dokonalosť exkluzívnych dverí s prekrytým krídlom.

Dizajn

Dizajn vchodových dverí ovplyvňuje hlavne výber dekoračnej výplne. Pre dvere Eforte je v ponuke široká škála štandardných vsadených výplní HPL a pre najnáročnejších zákazníkov tiež exkluzívne výplne s prekrytým krídlom GFK. Široká škála 40 dekorov laminačných fólií Vám dáva obrovské množstvo dizajnových možností, či už pre moderne alebo klasicky vyzerajúci dom.

Zákazníkom, ktorí si potrpia na ešte exkluzívnejší dizajn ponúkame rôzne vychytávky ako jedinečné sivé jadro Titanium Plus, hliníkové opláštenie AluClip alebo dverné výplne s prekrytým krídlom. Zvary na všetkých farebných dverách začisťujeme technológiou VCut, čo je absolútne najkrajší detail na trhu, ktorý ponúkajú dnešné technológie.

Brigitte / GFK

Barbora / GFK

Ester / GFK

Laura / GFK

Manon / GFK

Prekryté dverné výplne GFK

Exkluzívnym dizajnovým prvkom u dverných výplní sú inovatívne výplne s jednostranným prekrytím krídla. Predsadené výplne prekrývajú z exteriérovej strany dverné krídlo, čím dodávajú dverám výraznejší estetický vzhľad.

Jadro Titanium Plus

Pre potešenie architektov a náročných zákazníkov sme všetky sivé dekory v ponuke obohatili o inovatívne jadro Titanium Plus, ktoré ešte viac umocňuje dokonalosť dverí s povrchovou úpravou exkluzívnymi dekormi.

Hliníkové opláštenie AluClip

Hliníkové opláštenie AluClip spája dizajn hliníkových dverí s vynikajúcimi vlastnosťami plastových. Pri výbere povrchovej úpravy si môžete rovnako ako u hliníkových dverí vybrať z množstva farebných odtieňov palety RAL.

Farby laminácie

Alux DB

Anthrazitgrau Glatt

Grau Sandstruktur

Basaltgrau Glatt

Signalgrau

Cherry Blossom

Soft Cherry

Cherry Amaretto

Bergkiefer

Shogun AF/Nevada

Rustic Cherry

Irish Oak

Macoré

Eiche

Black Cherry

Lichtgrau

Weinrot

Moosgrun

Cremeweiss

Stahlblau

Quarzgrau

Dunkelrot

Weiss

Schwarzbraun

Schokobraun

Dunkelgrun

Grau

Winchester XA

Streifen Douglasie

Nussbaum

Golden Oak

Anthrazitgrau

Sapeli

Eiche Dunkel

Weiss Aluminium

Graphit Schwarz

Grau Aluminium

Thorium Grau

Prázdny
Prázdny
Prázdny
Prázdny

Stavebné rozmery


Moderná architektúra kladie čoraz vyššie nároky na maximálne rozmery vchodových dverí, inovatívna konštrukcia Eforte nám to umožňuje splniť. Vďaka stavebnej hĺbke 84 mm je systém veľmi stabilný, navyše so statickou podporou dverných výplní so spevneným jadrom sme schopní vyrobiť dvere ešte väčších rozmerov ako so štandardnými výplňami a dopriať Vám tak väčší priestor na uvítanie návštev.

  84A
Stavebná hĺbka
(mm)

  100B
Pohľadová výška krídla
(mm)

Bezbariérový
prah

Statika

Stabilná konštrukcia krídla aj rámu a vysoká torzná tuhosť vďaka silným oceľovým výstuhám s hrúbkou steny až 2,5 mm.

Spevnené jadro výplne

V prostredí, kde nie je možné eliminovať priame pôsobenie poveternostných podmienok na vchodové dvere je vhodné použiť dvernú výplň s jadrom F. Dverná výplň s jadrom F eliminuje sily, ktorými výplň dokáže pôsobiť na krídlo pri namáhaní teplotnými rozdielmi.

Maximálne rozmery

Vďaka silným výstuhám, konštrukcii profilu a spomínanému jadru sme schopní vyrobiť vchodové dvere Eforte až do maximálnej výšky 2,6 m.