Elegantné PLASTOVÉ okná so zeleným srdcom

Pasívne domy sú dnes prioritou číslo jeden. Preto architekti kladú čoraz väčší dôraz na to aby okná spĺňali požiadavky
na exkluzívny dizajn spojený s efektívnym znižovaním nákladov na bývanie.

Prečo si vybrať PLASTOVÉ okná Eforte?

Pasívne stavby

Eforte je vďaka svojim vlastnostiam a konštrukcii
ideálnou voľbou pre pasívny, nízkoenergetický a taktiež štandardný rodinný dom. 

Exkluzívny dizajn

Jednoduchý a elegantný dizajn so širokou ponukou farebných prevedení Vám dáva obrovské množstvo možností ako dotvoriť vizuálnu stránku domu.

Pohodlie domova

Vysoko kvalitné kovanie spolu s bezpečnostným sklom sa postarajú o Vašu bezpečnosť, pričom vďaka vlastnostiam zvukovo-izolačných  skiel zabezpečíme Váš 100%-ný komfort.

Vlastnosti PLASTOVÝCH okien Eforte

Tepelná izolácia


Každé okno Eforte je konštruované tak, aby spĺňalo tie najvyššie nároky na tepelnú izoláciu domu. Spojenie vysoko kvalitného systému so širokou ponukou izolačných skiel sa postará nielen o pohodu v chladných dňoch, ale aj o šetrenie nákladov na Vaše bývanie. Eforte je tou najlepšou voľbou nielen pre pasívne ale aj pre štandardné rodinné domy.

0,73
Prestupnosť tepla
oknom (Ug = 0,6 TGI)

3
Celoobvodové
tesnenia

6
Komorový profilový systém

Priestupnosť tepla oknom.
nie iba profilom!

Pri posudzovaní tepelno-izolačných vlastností okien je rozhodujúca priestupnosť tepla oknom (Uw). Spája tepelno-izolačné vlastnosti profilového systému (Uf) a izolačného skla (Ug), ktorého vlastnosti vo výraznej miere ovplyvňujú tepelnú izoláciu.

Vplyv stredového
tesnenia

Je vložené približne v polovici priestoru medzi rámom a krídlom, kde slúži na zabezpečenie najvyššej možnej ochrany proti zatečeniu a to aj pri silnom vetre. Okná so stredovým tesnením sú schopné dobre tlmiť hluk a majú lepšie tepelno-izolačné vlastnosti.

Výška zasklievacej drážky
a orosovanie

Citlivým miestom izolačného skla je dištančný rámik. Jeho zloženie a hĺbka umiestnenia v profile môže vytvoriť tepelný most, čoho príčinou môže byť orosovanie skla po jeho obvode. Výška drážky zaisťuje optimálnu teplotu v oblasti zasklievacej lišty. Systém Eforte má výšku drážky 25 mm.

Izolačné sklá 


Sklenená výplň tvorí najväčšiu časť plochy oknaa preto má najväčší vplyv na tepelnú izoláciu okna ako celku. V súčasnosti je okrem tepelno-izolačných vlastností skiel dôležitý aj ďalší parameter a to svetelná priepustnosť skiel. Preto je veľmi dôležité nechať si odborne poradiť a vybrať to najvhodnejšie sklo pre Vaše pohodlie.

Komfort a bezpečnosť


Komfort a spoľahlivosť ovládania Vášho okna zabezpečuje kvalitné kovanie Maco MultiMatic. Pre zvýšenie bezpečnosti okna je už v základnej zostave zahrnutý  jeden bezpečnostný uzáver. V prípade, ak máte požiadavku na zvýšenie bezpečnosti, potom je možné kovanie doplniť o ďalšie bezpečnostné uzávery v závislosti od úrovne bezpečnosti a rozmerov okna. Taktiež je možné okná doplniť  o bezpečnostné sklá s možnosťou ich vlepenia do krídla, čo je jednou z podmienok pre výrobu okien v bezpečnostnej triede RC2

1
Bezpečnostný uzáver
ako štandard

Poistka proti chybnej
manipulácii

RC2
Bezpečnostná
trieda

Kovanie
Maco Multi-Matic

V štandardnej výbave má mikrovetranie a poistku proti chybnej manipulácii, ktorá zabraňuje vysadeniu krídla zo závesov. Inteligentné bezpečnostné čapy po obvode okna zabezpečujú nielen dokonalú tesnosť, ale aj vysokú bezpečnosť a komfortné ovládanie.

bezpečnostná
trieda RC2

Obávate sa o svoju bezpečnosť? Chráňte sa pomocou okien s bezpečnostnou triedou RC2. Tie sú opatrené vlepeným bezpečnostným sklom, bezpečnostnými uzávermi po celom obvode okna a uzamykateľnou kľučkou Tresor. Líšia sa tiež postupom montáže.

bezpečnostné
a zvukovoizolačné sklá

Bezpečnosť a komfort vie do veľkej miery ovplyvniť aj izolačné sklo. Preto Vám ponúkame bezpečnostné sklá, ktoré sú odolné voči rozbitiu, alebo rôzne druhy zvukovo-izolačných skiel, ktoré sú vhodné pre použitie v objektoch v blízkosti letísk, dialníc a pod.

Dizajn

Dizajn profilových systémov Inoutic je jednoduchý, moderný a hlavne všetky profilové rady majú rovnaký tvar rámu a krídla. To umožňuje ich navzájom kombinovať bez toho, aby bol na prvý pohľad viditeľný nejaký rozdiel. Široká škála 40 dekorov laminačných fólií Vám dáva obrovské množstvo dizajnových možností, či už pre moderne alebo klasicky vyzerajúci dom.

Zákazníkom, ktorí si potrpia na ešte exkluzívnejší dizajn ponúkame rôzne vychytávky ako jedinečné sivé jadro Titanium Plus, hliníkové opláštenie AluClip alebo skryté kovanie Maco MultiPower. Zvary na všetkých farebných oknách začisťujeme technológiou vCut, čo je absolútne najkrajší detail na trhu, ktorý ponúkajú dnešné technológie.

Jadro Titanium Plus

Pre potešenie architektov a náročných zákazníkov sme všetky sivé dekory v ponuke obohatili o inovatívne jadro Titanium Plus, ktoré ešte viac umocňuje dokonalosť okien s povrchovou úpravou exkluzívnymi dekormi.

Hliníkové opláštenie AluClip

Hliníkové opláštenie AluClip spája dizajn hliníkových okien s vynikajúcimi vlastnosťami plastových. Pri výbere povrchovej úpravy si môžete rovnako ako u hliníkových okien vybrať z množstva farebných odtieňov palety RAL.

Elegantné skryté kovanie

Dizajnovo dokonalé skryté kovanie Maco MultiPower je absolutne najvyšší level moderného dizajnu okien. Postará sa o čistý a elegantný dizajn, pri ktorom z interiérovej strany nie sú viditeľné žiadne závesy (pánty).

Farby laminácie

Alux DB

Anthrazitgrau Glatt

Grau Sandstruktur

Basaltgrau Glatt

Signalgrau

Cherry Blossom

Soft Cherry

Cherry Amaretto

Bergkiefer

Shogun AF/Nevada

Rustic Cherry

Irish Oak

Macoré

Eiche

Black Cherry

Lichtgrau

Weinrot

Moosgrun

Cremeweiss

Stahlblau

Quarzgrau

Dunkelrot

Weiss

Schwarzbraun

Schokobraun

Dunkelgrun

Grau

Winchester XA

Streifen Douglasie

Nussbaum

Golden Oak

Anthrazitgrau

Sapeli

Eiche Dunkel

Weiss Aluminium

Graphit Schwarz

Grau Aluminium

Thorium Grau

Prázdny
Prázdny
Prázdny
Prázdny

Stavebné rozmery


Moderná architektúra kladie čoraz vyššie nároky na veľkosť presklenia inovatívna konštrukcia Eforte umožňuje vyrobiť aj tieto typy okien. Vďaka stavebnej hĺbke 84 mm je systém veľmi stabilný aj pri použití ťažkého izolačného trojskla. Navyše so statickou podporou skla zaskleného lepením sme schopní vyrobiť okná ešte väčších rozmerov ako so štandardným sklom a dopriať Vám tak viac slnka a pohody vo Vašom dome.

  90A
Stavebná hĺbka
(mm)

  71B
Pohľadová výška rámu
(mm)

  59C
Pohľadová výška krídla
(mm)

Statika

Každá konštrukcia okna je jedinečná, preto je dôležité všetky otázky a riešenia konzultovať s odbornými predajcami a konštruktérmi našej spoločnosti. Statika okna s príliš atypickými rozmermi môže byť kritická kvôli váhe izolačného skla a nosnosti závesov.

Pohľadové rozmery

Profilový systém Eforte ponúka rôzne pohľadové šírky profilov v závislosti na aký typ okna sú použité. Štandardný rám - 70mm, terasový rám - 85mm, štandardné krídlo - 59mm, terasové krídlo - 85mm, stĺpik 74, 95 a 122mm (podľa použitia) a štulp – 54 mm a 72mm.

Maximálne rozmery

Vďaka technológii lepenia skiel a použitia terasového profilu sme schopní vyrobiť okná a balkónové dvere Eforte až do maximálnej výšky 2,6m. až do maximálnej výšky krídla 2,5 m s podmienkou maximálnej šírky krídla do 1,1 m. Vo svojom dome si tak môžete dopriať luxus veľkých presklení s výhľadom a spojiť svoj domov s prírodou.