....

Ako si správne vybrať

Prázdny

Zorientujte sa v ponuke a vyberte tie najlepšie okná pre Vás. Vďaka výborný vlastnostiam výrobkov HESTA sa nemusíte vo veľkosti okna obmedzovať.

Doprajte si dostatok denného svetla a vychutnávajte si pohodovú atmosféru aj v zime, keď sú vonkajšie teploty často hlboko pod nulou.

okná HESTA

Spoznajte okná HESTA a ich časti. S mnohými pojmami sa stretnete na našich stránkach častejšie.

Výber materiálu

Plast alebo hliník?

Plastové okná ponúkajú výborné izolačné vlastnosti, jednoduchú údržbu a dlhú životnosť za rozumnú cenu. Plastové profily sú 100% recyklovateľné. Moderné hliníkové okná dosahujú parametre plastových okien a navyše ponúkajú atraktívny dizajn a vyššiu pevnosť konštrukcie. Uplatnenie nájdu hlavne pri veľkých presklených plochách, ale aj v pasívnych domoch.

Výber profilu

STAVEBNÁ HĹBKA

Plastové okná HESTA vyrábame z profilov hĺbky 73, 76 a 82 mm. Väčšia hĺbka znamená lepšie izolačné vlastnosti. Pre namáhané okná s hrubším izolačným trojsklom doporučujeme staticky aj dizajnovo profil s väčšou hĺbkou. 

POČET KOMôR A TESNENIA

Viac komôr v profile a viac celoobvodových tesnení pomáha zlepšiť tepelnoizolačné vlastnosti. Vo všetkých naších profiloch nájdete 2 celoobvodové tesnenia. Profily PERFECT, HARMONY a DESIGN majú navyše aj stredové tesnenie. Pre pofil HARMONY ponúkame aj inovatívne jadro EvoCore, ktoré ešte viac zvyšuje izolačné vlastnosti okna a tým znižuje spotrebu energie.

Výber zasklenia

VÝBER IZOLAČNÉHO SKLA

Sklo predstavuje veľkú časť plochy okna, preto je jeho výber rovnako dôležitý ako výber profilu. Pri sklách uvádzame hodnotu koeficientu prestupu tepla cez sklo (glass) UG podobne ako UW pri oknách (windows). V ponuke máme aj špeciálne sklá so zvýšenou zvukovou izoláciou alebo bezpečnostné sklá.

Koeficient tepla

Koeficient prechodu tepla (UW) vyjadruje množstvo tepelnej energie vo Wattoch (W), ktoré unikne cez 1m2 okna pri rozdiele teplôt vonkajšieho a vnútorného prostredia o 1 stupeň. Čím nižšia hodnota UW, tým menej energie unikne a teda je okno lepšie.

ZVUKOVÁ IZOLÁCIA

Cesty, železnice, letiskové dráhy, stavebné stroje a mnoho ďalších zdrojov nepríjemného zvuku ohrozuje Váš komfort. Dlhodobé vystavovanie hluku môže poškodiť Vaše zdravie. Poruchy spánku, koncentrácie, ale aj problémy s tlakom a srdcové arytmie. Tomu všetkému môžete predísť výberom správneho okenného systému.

Plastové okná HESTA majú vďaka viackomorovému systému a systému celoobvodových tesnení účinnú zvukovú izoláciu. Spolu s izolačným sklom prispievajú k zlepšeniu zvukových izolačných vlastností a zvýšeniu Vášho komfortu bývania. Všetky okná HESTA spĺňajú požiadavky zvukovej izolácie podľa normy DIN 4109.

Odporúčané hodnoty zvukovej izolácie okien:

Obec/predmestie

Centrum mesta

Priemyselná zóna

33 dB

43 dB

47 dB

27 dB

37 dB

43 dB

15 dB

25 dB

30 dB